Ilustracja do tekstu

Odkryto kolejne miejsce w Elblągu, w którym panują skandaliczne warunki dla zwierząt. 24 stycznia do Straży Miejskiej w Elblągu wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaniedbanego dużego psa przebywającego w złych warunkach bytowych.

Na miejsce natychmiast udał się Ekopatrol Straży Miejskiej wspólnie z policjantką KMP zajmującą się sprawami dotyczącymi znęcania się nad zwierzętami.

Skontrolowano posesję, której dotyczyło zgłoszenie i ujawniono psa rasy nowofundland przetrzymywanego w małej klatce, ok. 2×2 m, zdecydowanie wielkością nie przystosowanej do takiego psa.

Zwierzę przebywało w brudzie, we własnych odchodach, jego ogólny wygląd zewnętrzny wskazywał na zaniedbanie przez właściciela.

Funkcjonariusze zobowiązali właściciela do poprawy warunków zewnętrznych i bytowych zwierzęcia. Za kilka dni przeprowadzą rekontrolę i po sprawdzeniu całej sytuacji podejmą odpowiednie kroki – informuje Straż Miejska.

W następnym tygodniu osobiście sprawdzimy, czy właściciel psa poprawił warunki. Jeśli znasz adres właściciela, daj nam znać, zapewniamy pełną anonimowość!

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Red.

Komentarze