Ilustracja do tekstu

Policja zabiera głos w sprawie fałszywych policjantów na siódemce. Fałszywi policjanci widziani byli wczoraj, 6 lutego w godzinach wieczornych na drodze s7 w okolicach Pasłęka.

Wczoraj, 6 lutego późnym wieczorem mężczyzna jadąc drogą s7 na wysokości Pasłęka zobaczył samochód audi 80, który używa niebieskich świateł błyskowych, widząc to od razu powiadomił policję. Na bieżąco informowaliśmy Was o tym tutaj.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z kom. Krzysztofem Nowackim, oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który potwierdził w rozmowie z nami, że była w dniu wczorajszym taka interwencja.

„Wysłany przez dyżurnego KMP patrol policji z wydziału ruchu drogowe KMP w Elblągu pojechał we wskazane miejsce i dokonał penetracji, jednak nie zastał tam opisanego przez mężczyznę samochodu” – powiedział nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Z relacji świadka wynika, że pojazd audi 80 używał świateł błyskowych. Najprawdopodobniej w pojeździe przebywały 3 osoby.

Do używania sygnałów błyskowych w tym m.in. niebieskiego koguta, upoważnione są jedynie pojazdy uprzywilejowane. Osoby nieuprawnione, które używają urządzeń emitujących takie sygnały dopuszczają się wykroczenia i tym samym narażają się na grzywnę.

W tej sprawie można mówić także o podszywaniu się pod funkcjonariusza policji – Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jeśli widziałeś pojazd marki audi 80 używający świateł błyskowych, daj nam znać, zapewniamy pełną anonimowość!

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze