Ilustracja do tekstu

Adwokat z Elbląga uniewinniony. 2 lutego 2018 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinnił adwokata z Elbląga Stanisława B. z zarzucanych mu czynów.

W  2010 roku Prokuratura w Białymstoku sporządziła akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, wśród których było trzech adwokatów, w tym jeden z Elbląga – Stanisław B. Akt oskarżenia sporządzony został w sprawie płatnej protekcji.

Prokuratura oskarżyła adwokatów za wprowadzanie w błąd swoich klientów co do posiadania wpływów w sądach okręgowych w Gdańsku bądź Elblągu i w zamian za pieniądze (kwoty od kilkunastu do 30 tys. zł) podejmowali się pośrednictwa w załatwieniu spraw polegających na doprowadzeniu do wydania orzeczeń o przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności lub o warunkowym przedterminowym zwolnieniu z odbywania kary pozbawienia wolności.

Według prokuratury do przestępstw dochodziło w  2003, 2005, 2006 oraz 2008 roku między innymi w Elblągu.

Proces trwał kilka lat, 28 kwietnia 2017 roku w I instancji zapadł wyrok skazujący. Sąd Rejonowy uznał głównych oskarżonych za winnych.

Adwokat z Elbląga Stanisław B. został skazany wówczas na 4 lata pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzekł wobec niego grzywnę w wysokości 90 tysięcy złotych oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu adwokata.

Ten wyrok zmienił jednak 2 lutego Sąd Okręgowy w Olsztynie uniewinniając oskarżonych od wszystkich zarzucanych im czynów. Wyrok jest prawomocny.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze