fot.zrzut ekranu z monitoringu

Mogło zakończyć się tragicznie. Zobacz nagranie z monitoringu z Płk Dąbka! 66-letni mężczyzna został ukarany przez sąd po wniosku jaki złożyli policjanci. Mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa i nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych kobiecie.

Ta ostatnia omal nie została potrącona przez nadjeżdżającego nissana. Nagranie z tego zdarzenia zostało zarejestrowane przez kierującego który pierwszeństwa udzielił.

– Ten film ma przede wszystkim docierać do wyobraźni – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Na filmie widać całą sytuację, która omal nie zakończyła się tragicznie.

Na nagraniu z samochodowego wideorejestratora widać przejście dla pieszych i kobietę, która na to przejście wchodzi. Jadący prawym pasem ustępuje jej pierwszeństwa, a gdy kobieta jest w połowie przejścia, widać przejeżdżającego nissana, który tego pierwszeństwa nie udzielił.

Finał sprawy jaka na wniosek policji trafiła do sądu to 700 złotowy mandat dla kierującego nissanem 66-latka oraz 6 miesięcy zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

Wideo

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze