Ilustracja do tekstu

Przebudowa zakrętów śmierci w Elblągu. W piątek, 2 lutego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował o zatwierdzeniu programu inwestycyjnego dla rozbudowy drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo – Elbląg w województwie warmińsko–mazurskim.

Zadanie o długości 14,2 km będzie realizowane w ramach Programu Działań na Sieci Drogowej, którego celem jest dostosowanie sieci dróg krajowych do wymagań unijnych. Inwestycja zapewni dostosowanie całego warmińsko–mazurskiego odcinka drogi krajowej nr 22 do przenoszenia nacisku 11,5 t/oś. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 118 mln zł. Prace będą prowadzone w latach 2019-2021.

Przebudowa DK 22 Fiszewo – Elbląg to kontynuacja zadań na tym ciągu, prowadzonych w województwie pomorskim. W 2017 r. roku zatwierdzonych do realizacji zostało 8 zadań polegających na rozbudowie tej drogi krajowej. Łącznie z odcinkiem Fiszewo – Elbląg zmodernizowanych zostanie niemal 70 km drogi za ok. 400 mln zł.

Dzięki temu cały ciąg drogi krajowej nr 22 od Czerska przez Starogard Gdański, Malbork i Elbląg, aż do granicy państwa z Rosją, będzie dostosowany do przenoszenia obciążeń najcięższego ruchu o nacisku 11,5 t/oś.

Prace na tym odcinku obejmują m.in.: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni do nośności 115 kN/oś, skorygowanie szerokości jezdni do 7 m, wzmocnienie podłoża i korpusu drogi, korektę geometrii drogi, łuków poziomych i pionowych, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, obiektów inżynierskich, budowę/przebudowę systemu odwodnienia drogi, budowę kanału technologicznego, zatok autobusowych i chodników oraz wykonanie oznakowania pionowego, poziomego, urządzeń BRD oraz oświetlenia drogowego.

Daj nam znać!

Red.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Reklamy

Komentarze