fot. OSP w Nowym Dworze Gdańskim

Tragiczny wypadek w Nowym Dworze Gdańskim. Kierowca był pijany. W zeszłą niedzielę do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu w stanie ciężkim trafił pijany kierowca, który w Nowym Dworze Gdańskim uderzył w drzewo, pasażer poniósł śmierć na miejscu.

W niedzielę, 28 stycznia nowodworscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Według wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-letni kierowca osobowego audi, uderzył w w przydrożne drzewo.Na miejscu śmierć poniósł inny 23- latek, pasażer tego pojazdu.

Okazało się, że sprawca wypadku miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj przed godziną 14.00 oficer dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowano policjanci.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 23-latek z Nowego Dworu Gdańskiego, kierując osobowym audi, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń pasażer osobówki, także 23-latek z Nowego Dworu Gdańskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący tym pojazdem z obrażeniami trafił do elbląskiego szpitala. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie pół promila alkoholu. Na miejscu tego tragicznego zdarzenia wszystkie czynności, nowodworscy policjanci prowadzili pod nadzorem prokuratora z Malborka, zmierzające do ustalenia przyczyn tego zdarzenia.

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku oraz pojazdu, sporządzili dokumentację fotograficzną i wykonali szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. 23-latek stracił już prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Red.

Reklamy

Komentarze