Ilustracja do tekstu/pixabay

Zobacz jak zaoszczędzić na OC i AC! Przedłużając lub nabywając pierwsze obowiązkowe OC, warto dobrać do niego AC i cieszyć się pełną ochroną ubezpieczeniową. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykupienie w jednej firmie pakietu łączącego polisę od odpowiedzialności cywilnej z autocasco. Ile w ten sposób można oszczędzić? Przekonajmy się, czy gra jest warta świeczki.

W pakiecie taniej

Mimo że autocasco jest nieobowiązkowe, bez wątpienia warto je wykupić. O ile ochrona gwarantowana przez OC jest bardzo wąska, o tyle w przypadku AC okazuje się ona wręcz nieograniczona. Podczas gdy obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pozwala uzyskać odszkodowanie tylko osobom poszkodowanym, autocasco zapewnia rekompensatę finansową niezależnie od powodów i charakteru zniszczeń. Właśnie dlatego połączenie tych dwóch polis w jednym pakiecie jest tak korzystne, bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę OC krótkoterminowe, czy normalne na 12 miesięcy.

Wykupienie pakietu OC + AC nie tylko gwarantuje pełną ochronę ubezpieczeniową, ale również pozwala oszczędzić pieniądze. Nabywając oba ubezpieczenia za jednym razem, ich łączny koszt jest bowiem niższy niż cena, jaką przyszłoby zapłacić za każde z nich z osobna. O jakich kwotach mówimy? Rozważmy to przykładzie, poszukując oferty dla 40-letniego warszawiaka, który ma żonę, dwójkę dzieci oraz pełne zniżki ubezpieczeniowe i poszukuje polisy dla 10-letniego Volkswagena Golfa z silnikiem o pojemności 1600 cm3. Do wyliczenia cen wykorzystaliśmy kalkulator OC najtaniejuagenta.pl.

Nawet 20% różnicy

Jeśli chodzi o cenę pakietu OC + AC, to w jednym z największych i najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku nasz warszawski kierowca musiałby za niego wyłożyć 1500 zł. Tymczasem pojedynczo obie polisy kosztują łącznie 1650 zł, co oznacza, że dzięki pakietowi można zaoszczędzić 10% ceny. W innej firmie, w której cena pakietu wynosi 1800 zł, za obie polisy kupowane oddzielnie należy zapłacić 2150 zł, co daje oszczędności rzędu 15%. W kolejnym towarzystwie sięgają one nawet 20%.

Jak widać, za sprawą połączenie w jednej ofercie polis OC i AC w Twojej kieszeni może zostać kilkaset zł. Pakiet jest nawet 20% tańszy niż łączny koszt ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej i autocasco kupowanych oddzielnie. Pamiętaj jednak, że w przypadku AC cena ma drugorzędne znaczenie, ponieważ o wiele bardziej liczy się zakres ochrony ubezpieczeniowej. Płacąc za polisę autocasco więcej, możesz oczekiwać szerszej ochrony. Nie jest to natomiast możliwe przy obowiązkowym OC, które charakteryzuje się zawsze identycznymi warunkami niezależnie od ceny i marki towarzystwa ubezpieczeniowego.

Red.

Reklamy

Komentarze