fot. KMP Elbląg

Od dziś zapłacisz w radiowozie! Patrole ruchu drogowego w Elblągu również zostały wyposażone w terminale płatnicze. Istnieje więc możliwość opłacenia mandatu kartą płatniczą.

Od dziś na pokładach policyjnych radiowozów ruchu drogowego oprócz radiostacji, terminalu mobilnego do sprawdzeń, zestawów pierwszej pomocy oraz innego wyposażenia znajdują się również terminale płatnicze. Oznacza to, że jeżeli ukarany kierowca będzie chciał od razu opłacić nałożony przez policjantów mandat będzie mógł to zrobić na miejscu w radiowozie. Warunek jest jednak taki, że płatność może się odbyć tylko kartą płatniczą poprzez terminal.

– Nie jest to przyjemne zostać ukaranym mandatem, ale jeśli się zdarzy się już, że ktoś będzie musiał taki mandat opłacić, to będzie można załatwić to łatwo, szybko i na miejscu, za pomocą terminalu płatniczego – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Zapobiegnie to też podróżom do bankomatu w przypadku karania osoby, która jest obcokrajowcem i nie posiada meldunku na terenie RP. Taką osobę karze się mandatem gotówkowym więc zdarzała się potrzeba wizyty przy bankomacie. Teraz będzie to można zrobić na miejscu.

W każdym innym przypadku kierowca ukarany mandatem może, ale nie musi wybrać takiej formy płatności. Policjanci będą informować kierowców, że istnieje taka możliwość. Nie jest to jednak obowiązek.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze