fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

To mogła być jej ostatnia kąpiel. Na szczęście w porę na pomoc przyjechały służby ratunkowe!

Dziś, 1 lutego po godzinie 11.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ulic Browarnej. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak powiedział nam na miejscu pracujący strażak –  starsza kobieta brała kąpiel, w pewnym momencie zasłabła, na szczęście zdążyła powiadomić sąsiadkę, która wezwała na pomoc służby ratunkowe.

„W mieszkaniu panowało bardzo wysokie stężenie tlenku węgla, przewietrzyliśmy mieszkanie, podaliśmy kobiecie tlen,  starsza pani odzyskała przytomność, jest pod opieką ratowników medycznych, zostanie przewieziona do szpitala” – dodał w rozmowie z nami strażak.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu ostrzega!

„Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne.

W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia.

Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon „– alarmuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze