Ilustracja do tekstu

Zmiany w Szpitalu Miejskim w Elblągu! Prawdopodobnie już wiosną rozpoczną się budowa bloku operacyjnego i modernizacja oddziałów Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

To będzie największa inwestycja w Szpitalu Miejskim na przestrzeni ostatnich lat. W budynku przy ul. Komeńskiego wybudowany zostanie nowy blok operacyjny z pięcioma salami. W ramach projektu zmodernizowanych zostanie również 10 oddziałów szpitalnych – zarówno w budynkach przy ul. Komeńskiego, jak i Żeromskiego oraz zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt. Realizacja inwestycji potrwa do końca 2020 roku.

„To jedna z najważniejszych inwestycji elbląskiego samorządu. Będzie kosztowała blisko 40 mln zł, z czego ponad 32 mln zł to dofinansowanie pozyskane z funduszy unijnych w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. To bardzo duże przedsięwzięcie zrealizowane zostanie bez konieczności wstrzymywania działalności szpitala. Projekt jest w fazie realizacji. Umowa dofinansowania jest podpisana, wyłoniony został inżynier kontraktu oraz przygotowana została specyfikacja istotnych warunków zamówienia. Chcemy, aby jak najszybciej można było wyłonić w przetargu wykonawców i rozpocząć prace” – mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

– „Do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej została dziś przesłana specyfikacja warunków zamówienia dotycząca tej inwestycji. Po tym, gdy ogłoszona zostanie w dzienniku UE, również my na swojej stronie zamieścimy informację o przetargu. Mamy nadzieję, że w ciągu 40 dni uda nam się wyłonić wykonawcę. Projekt składa się z trzech dużych zadań. Pierwsze elementy tej inwestycji zostały już częściowo zrealizowane w 2017 roku. Za kwotę blisko 1,2 mln zł wykonany został projekt. Na wiosnę powinniśmy zacząć go realizować zadania inwestycyjne” – podkreślał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Red.

Reklamy

Komentarze