Ilustracja do tekstu

Policjant operacyjny zatrzymał złodzieja, którego spotkał wracając z zakupów! Policjanci kryminalni ustalając sprawców przestępstw często przeglądają materiały z monitoringu.

Jeden z policjantów elbląskiej komendy tak napatrzył się na nagrania, że nie miał wątpliwości, gdy spotkał poszukiwanego złodzieja na ulicy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za swoje czyny.

Sytuacja swój początek miała w grudniu 2017 roku. Wtedy to w sklepie została okradziona kobieta. Nieznany mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i ukradł posiadaną przez nią kartę bankomatową. Skorzystał również z faktu, iż kobieta nie od razu zorientowała się, że utraciła kartę. W ciągu dwóch dni sprawca kradzieży dokonał nią 17 transakcji.

Po prostu płacił zbliżeniowo za robione zakupy. Jako, że żyjemy w dobie wszechobecnego monitoringu sprawca nagrał się podczas robienia zakupów na sklepowym monitoringu. I to ten właśnie materiał oglądał później wspomniany policjant kryminalny.

Sprawca był charakterystyczny, wysoki i w dość specyficzny sposób się poruszał. To przykuło uwagę funkcjonariusza… gdy wracał z zakupami do domu. W trakcie zatrzymania 41-letni złodziej chciał uniknąć odpowiedzialności i próbował „ratować się” podając się… za swojego znajomego.

Problem był jednak w tym, że wspomniany policjant zatrzymywał wcześniej również i jego kolegę, o czym mężczyzna nie wiedział. Policjant natomiast wiedział, że osoba o takich danych ma w widocznych miejscach tatuaże, których ten nie posiadał. 41-latek w konfrontacji z faktami podał prawdziwe dane.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, tak bowiem kwalifikowane jest posłużenie się skradzioną kartą płatniczą. Kodeks Karny przewiduje za ten czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze