fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Pamiętam tylko , że uderzyłem w drzewo. 24-latek skazany! Dziś, 31 stycznia 24-latek został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku w Elblągu pod wpływem alkoholu.

29 stycznia 2017 roku około godziny 1.30 na wysokości ulicy Krótkiej, samochód prowadzony przez wówczas 23-latka wpadł w poślizg, uderzył w przydrożny znak drogowy, a następnie w drzewo. Auto odbiło się i bokiem zatrzymało się na kolejnym drzewie.

Jak mówili nam obecni na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – sprawcą wypadku jest 23-letni kierujący. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, ale głównym powodem tego zdarzenia, był wypity wcześniej alkohol. 23-latek prowadził auto mając 2,5 promila alkoholu.

– Mężczyzna na pewno straci prawo jazdy i poniesie odpowiedzialność karną za wypadek, do którego doprowadził. Niewykluczone, że mężczyzna zostanie zatrzymany. O dalszym jego losie zdecyduje prokurator i sąd – mówił nam Tomasz Potrapeluk z elbląskiej drogówki.

Dziś, 31 stycznia Sąd Rejonowy w Elblągu skazał Rafała J. na trzy miesiące więzienia i dwóch lat ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania bezpłatnych prac społecznych po 20 godzin miesięcznie. Będzie musiał także zapłacić 5 tysięcy złotych nawiązki dla kuzyna i tyle samo na rzecz funduszu pomocy postpenitencjarnej.

24-latek dodatkowo nie będzie mógł przez 8 lat prowadzić samochodu.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze