Na zdjęciu Pan Piotr/fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Wygrałem z ZUS. Sprawa Pana Piotra z Elbląga jest doskonałym przykładem na to, że warto walczyć o swoje do końca, nawet gdy potocznie kopiemy się z koniem, w tym przypadku z ZUS-em.

Dramat Pana Piotra miał swój początek 30 listopada 2016 roku, to właśnie wtedy Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu ot tak zostawił mieszkańca Elbląga bez środków do życia zabierając mu świadczenie z renty.

Dzień wcześniej, czyli 29 listopada lekarze orzecznicy stwierdzili, że Pan Piotr jest częściowo niezdolny do pracy i z tego tytułu posiada prawo do posiadania renty – „te pieniądze w dużej części i tak szły na moje leczenie” – mówi nam mieszkaniec Elbląga.

Nie minęły 24 godziny od podjęcia tej kuriozalnej decyzji, a w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pojawił się zarzut wadliwości orzeczenia. Historia choroby Pana Piotra miała kilka stron, jednak ktoś w ciągu niecałych 24 godzin potrafił podważyć decyzję lekarza.

O tym, że nikt nie wgłębił się w sytuację i schorzenie Pana Piotra może świadczyć fakt, że mieszkaniec Elbląga w pierwszej kolejności otrzymał pismo o postępowaniu dotyczącym orzeczonej celowości przeprowadzenia rehabilitacji leczniczej, a dopiero następnego dnia pismo o wpłynięciu zarzutu wadliwości orzeczenia. Czy nie powinno być na odwrót? ZUS rozkłada ręce i twierdzi, że błędy w druku się zdarzają.

Elblążanin wygrał z ZUS-em dwa razy!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu w konfrontacji z mieszkańcem Elbląga przegrał 2 razy. Najpierw w 1 instancji w Elblągu, a następnie w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. Sąd w pełni przychylił się do argumentacji mieszkańca Elbląga, ZUS nie miał podstaw do zabrania renty Panu Piotrowi.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został zobowiązany przez Sąd wypłaceniu mieszkańcowi Elbląga należnych środków z tytułu renty, które wstrzymał wraz z odsetkami!

ZUS zabrał Ci rentę? Wytocz mu sprawę!

Przykład Pana Piotra nie jest odosobniony, ZUS przegrywa już co trzeci proces. Ludzi świadomych swoich praw jest coraz więcej. ZUS przez kilkanaście lat żerował na albo niewiedzy obywateli, albo liczył na ich bierność i poczucie bezsilności.

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że urzędnicy nic sobie nie robią z masowymi porażkami w Sądzie i nadal wydają kuriozalne decyzje, często doprowadzając ludzi do łez i tragedii, zapewne ten stan rzeczy zmieniłby się, gdyby to urzędnik z własnej kieszeni musiałby pokrywać koszty postępowań sądowych.

ZUS w Elblągu robi wyniki!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w zabieraniu świadczeń wychodzi na niechlubnego lidera, w samym 2017 roku pozbawił prawa do renty aż 455 osób, w Olsztynie, w którym mieszka zdecydowanie więcej osób ZUS pozbawił prawa do renty zaledwie 255 osób.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze