Ilustracja do tekstu/pixabay

Tanie i dobre OC – jak je znaleźć? Dobre OC to tanie OC. To nie ulega wątpliwości i wie o tym każdy kierowca. Nie każdy potrafi jednak znaleźć takie ubezpieczenie. Jeśli chcesz zasięgnąć rady w tej kwestii, przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak skutecznie poszukiwać atrakcyjnej cenowo polisy od odpowiedzialności cywilnej.

Najlepsze = najtańsze

Zacznijmy od tego, że nie istnieje rozróżnienie na lepsze i gorsze OC, jeśli bierze się pod uwagę zakres ochrony ubezpieczeniowej oferowany przez tę polisę. Każde OC jest pod tym względem identyczne, co wynika z faktu, że jego warunki ustalają posłowie poprzez zmiany w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

W związku z tym towarzystwa ubezpieczeniowe mogą konkurować wyłącznie ceną, która staje się jedynym czynnikiem różnicującym poszczególne oferty.

Z powyższego akapitu płynie prosta konkluzja: skoro każde OC jest jednakowe, nie ma sensu płacić za jedną polisę drożej niż za inną, ponieważ i tak w zamian niczego się nie otrzymuje.

Ochrona pozostaje taka sama bez względu na to, czy wykupi się najtańsze OC na najtaniejuagenta.pl, czy najdroższą polisę w najbardziej renomowanym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wszystko to potwierdza postawioną na wstępie tezę, że dobre OC to po prostu tanie OC. Jak wobec tego je znaleźć? Zasadniczo są dwie możliwości: albo samemu za pośrednictwem Internetu, albo przy wsparciu agenta ubezpieczeniowego.

Przez Internet i u agenta

Znalezienie najtańszego OC samemu, korzystając wyłącznie z Internetu, nie stanowi większego problemu. Obecnie istnieje bowiem wiele narzędzi, które ułatwiają i w dużej mierze automatyzują ten proces, jak np. porównywarka ubezpieczeniowa najtaniejuagenta.pl.

Dzięki niej i innym tego typu stronom WWW kierowca może wyliczyć indywidualną składkę na ubezpieczenie OC w wielu, nawet kilkudziesięciu towarzystwach, a następnie łatwo porównać ze sobą poszczególne oferty. W ten sposób odszukanie najtańszej polisy staje się niezwykle proste i nie wymaga nawet wychodzenia z domu – wszystko da się załatwić online.

Podobnym rezultatem kończy się wizyta u agenta ubezpieczeniowego, który również używa kalkulatora OC, żeby znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla swoich klientów.

Fizyczny kontakt z agentem pozwala zadać mu pytania i uzyskać odpowiedzi na ewentualne pytania oraz wątpliwości. Można to uznać za przewagę tej formy kupowania polisy nad poszukiwaniem jej przez Internet, jednak należy pamiętać, że do agenta trzeba dojechać, co zajmuje znacznie więcej czasu niż znalezienie OC online. Wybór należy do Ciebie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Red.

Komentarze