fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Jeden nadpobudliwy, drugi nie wiedział o co chodzi. Obaj stracili prawo jazdy! W zeszły piątek, 26 stycznia funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu wyeliminowali dwóch pijanych kierowców.

Zaczęło się od interwencji na drodze w okolicach Jagodnika. Mężczyzna zadzwonił po policję i zgłosił kolizję.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i okazało się, że w uszkodzonym oplu zafirze siedzi 33-latek. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć, gdzie dokładnie doszło do kolizji i z czym się zderzył, choć na początku próbował jeszcze tłumaczyć. Policjanci zbadali jego trzeźwość alkotestem. Okazało się wtedy, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Szerzej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Tego samego dnia około godziny 19.00 38-letni mężczyzna jeździł ulicami Elbląga nie patrząc, czy przed sobą ma wysepkę czy człowieka, jazda pod prąd też nie sprawiała mu większych trudności.

Około godziny 19.00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Elblągu otrzymał zgłoszenie o pijanym kierowcy, który niemal nie przejechał zgłaszającego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia patrol policji.

Mężczyzna, gdy już się wyszalał, pojechał po pasażerkę, która w tym czasie przebywała na badaniach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. 38-latek podjechał na parking szpitala, tam został już zatrzymany przez policjantów. Na bieżąco o tym informowaliśmy Was TUTAJ.

38-latek miało około 2 promili. Oba pojazdy trafiły na policyjny parking, z kolei zatrzymanym mężczyznom za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu 882 500 392. 

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze