Ilustracja do tekstu

Aborcja na zamówienie w Elblągu. Na jednym z portali natknęliśmy się na ogłoszenie, na którym można zamówić leki poronne. „Lekarz” ogłasza się na Elbląg.

Leki poronne oferuje „Pan Janusz”, który podaje się za emerytowanego lekarza ginekologii. W ogłoszeniu czytamy, że mężczyzna ma pełny dostęp do tabletek wczesnoporonnych.

Mężczyzna oferuje 3 produkty: RU-486, Arthrotec oraz Cytotec. U-486 poprzez zahamowanie wydzielania progesteronu (hormonu podtrzymującego ciąże) powoduje zahamowanie wzrostu zapłodnionej komórki, natomiast Misoprostol (Arthrotec, Cytotec)Wywołuje silne skurcze, skutkujące ekstrakcję zawartości macicy na zewnątrz.

„Paczki są pobraniowe płatne przy odbiorze. Otrzymasz ją w ciągu 24h od chwili zamówienia. Pocztą lub kurierem. Możliwa także wysyłka za granicę.

W celu zamówienia tabletek proszę o wysłanie dokładnych danych drogą smsową. Od razu wyślę potwierdzenie otrzymania adresu. W ciągu dwóch dni możesz spodziewać się paczki. Jeśli chcesz zadać pytanie również napisz sms lub zadzwoń. Otrzymasz fachową i wyczerpująca odpowiedź.” – czytamy w ogłoszeniu.

Od 150 do 500 zł kosztują zestawy środków wczesnoporonnych, które można kupić w serwisach ogłoszeniowych. Są one w Polsce nielegalne, ale sprzedawcom to nie przeszkadza. Podają swoje numery telefonów i adresy mailowe, proszą o kontakt. Szokuje fakt, że niektórzy zapewniają „pomoc w czasie zabiegu” i dostosowanie „leczenia do konkretnej ciąży”. Handlarze, którzy potrafią się wypromować w sieci, są w stanie zarobić miesięcznie co najmniej 8 tys. zł. Farmaceutyki, które sprzedają, mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

„Stosowanie misoprostolu i mifepristonu (RU486) w Polsce to nielegalna forma aborcji. Te środki mogą wywołać silne skurcze i bardzo obfite krwawienie. Kobieta bez pomocy lekarskiej może nawet umrzeć. Zażywanie jakichkolwiek pigułek kupionych w sieci jest śmiertelnie niebezpieczne. Jeśli nawet środek jest oryginalny, to nie wiemy jak zadziała na nasz organizm. Nigdy nie ufajmy szarlatanom, którzy podają się za lekarzy lub doświadczonych w aborcjach farmakologicznych” – poinformowała Alicja Zaręba, lekarz ginekolog.

Sprzedaż leków, których skutkiem ubocznym jest możliwość przerwania ciąży (leków wczesnoporonnych) bez recepty jest nielegalna, transakcja sprzedaży takiego leku przez internet stanowi naruszenie prawa. Za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez wymaganych pozwoleń art. 124 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze