Ilustracja do tekstu

Były kandydat na prezydenta oraz autorzy portalu elblag24 skazani! W dniu dzisiejszym tj. 26 stycznia Pan Edmund S. ,  Marcin P.  oraz Kazimierz F. zostali skazani przez Sąd Rejonowy w Elblągu za zniesławienie w środkach masowego przekazu.

Sprawa dotyczyła serii artykułów, które ukazały się na  portalu www.elblag24, które w sposób kłamliwy opisywały działalność pracowni rzemiosł dawnych w Łęczu.

W tej sprawie zostały skazane 3 osoby za zniesławienie w środkach masowego przekazu – Pan Edmund S – jako wydawca portalu ( były kandydat na prezydenta Elbląga) Marcin P. – jako autor artykułów oraz Kazimierz F. jako redaktor naczelny portalu elblag24.

Po 2000 złotych kary grzywny oraz po 2500 złotych zadośćuczynienia na cel Stowarzyszenia Polskiej Izby Dziedzictwa Kulturowego muszą zapłacić Pan Edmund S. (wydawca portalu elblag24) oraz Pan Marcin P. (autor artykułów).

1000 zł grzywny został ukarany Pan Kazimierz F. który pełnił w tym czasie funkcję Redaktora Naczelnego portalu www.elblag24.pl

Wyrok sądu będzie opublikowany na stronie www.elblag24.pl Wyrok jest nieprawomocny.

Warto podkreślić, że przez skazanego dziś kandydata na prezydenta Elbląga, skazany w przeszłości został były wydawca elblag24.pl Sebastian Bona-Kuchejda, który współpracując z Edmundem S. w czasie kampanii wyborczej, publikował artykuły uderzające w konkurentów politycznych skazanego dziś polityka.

Jak przyznaje dziś – z perspektywy czasu – Sebastian Bona-Kuchejda – okres współpracy z Edmundem S. był najgorszym doświadczeniem w jego życiu, i woli tego czasu nie wspominać. Warto tez zaznaczyć ze od blisko roku Sebastian Bona-Kuchejda nie jest wydawca ExpressElblag.pl. Postanowił raz na zawsze zakończyć prace w mediach.

 

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze