fot. TVN24

Legendarna kasjerka z Elbląga z Biedronki. Pani Bożena Łopacka, to właśnie jej głośny pozew do sądu przeciw „Biedronce” o nadgodziny i ciężkie warunki pracy doprowadził do pewnej zmiany w środowisku pracy w supermarketach.

O łamaniu praw pracowniczych zaczęto mówić 10 lat temu. – „Pomogłam setkom, a może nawet setkom tysiącom ludzi „- mówiła na antenie TVN24 Bożena Łopacka.

Zmiany na lepsze

Dzisiaj warunki pracy w sklepach wielkopowierzchniowych są lepsze a wynagrodzenia wzrosły. Tak przynajmniej uważają organizacje zrzeszające pracodawców.

– Ja bym nie odnosiła się do tych stereotypów czy jakiś mitów, które kiedyś wypłynęły. Wydaje mi się, że bardziej medialnie niż faktycznie. My cały czas optymalizujemy oczywiście te warunki pracy poprzez chociażby wprowadzanie rozwiązań nowych technologii – powiedziała w rozmowie z reporterem TVN Renata Juszkiewicz z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Według danych GUS, wynagrodzenie wśród kasjerów systematycznie rośnie. W 2010 roku było to ok. 1800 złotych brutto. Po 6 latach wynagrodzenia wzrosły do wysokości ok. 2400 złotych.

Dzisiaj sieci oferują nagrody miesięczne i premie, umowy o pracę, wyprawki dla dzieci, prywatną opiekę medyczną. Wysiłek wciąż jest jednak spory.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: TVN24

Reklamy

Komentarze