fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Jest śledztwo ws śmiertelnego zatrucia na Świerkowej! Przypomnijmy, 17 stycznia w jednym z mieszkań przy ulicy Świerkowej doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla.

Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Służby wezwała żona 48-letniego mężczyzny, która jako pierwsza podjęła próbę reanimacji.

Ratownicy medyczni po przyjechaniu na miejsce przejęli od żony mężczyznę i podjęli próbę ratowania życia, niestety lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

O śmierci 48-latka został poinformowany prokurator, który na miejscu podjął decyzję o skierowaniu ciała na sekcję zwłok.

Jest śledztwo!

„Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny wobec podejrzenia zatrucia dwutlenkiem węgla, to jest o czyn z art. 155 kk.

Do zdarzenia doszło dniu 17 stycznia 2018r. w Elblągu. Na miejscu zdarzenia z udziałem prokuratora dokonano oględzin miejsca oraz zwłok. Przy udziale pracowników pogotowia gazowego stwierdzono w mieszkaniu znaczne stężenie dwutlenku węgla.

W sprawie zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok pokrzywdzonego . Śledztwo jest we wczesnej fazie i w dalszym jego toku będą wykonane czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności w jakich doszło do śmierci pokrzywdzonego mężczyzny.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka , określone w art. 155 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat „- poinformowała dziś prokuratura.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze