fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Apel strażaków z Elbląga po śmierci mężczyzny! Strażacy teraz po każdym pomiarze miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla pouczają mieszkańców by dla własnego bezpieczeństwa zaopatrzyli się w czujnik tlenku węgla.

17 stycznia przed godziną 15.00 służby otrzymały zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w mieszkaniu na ulicy Świerkowej.

Jak informował nas wówczas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu mężczyzna miał 48 lat, przyczyny zgonu wyjaśni sekcja zwłok. Mężczyzna najprawdopodobniej zatruł się tlenkiem węgla.

Tej sytuacji prawdopodobnie można było zapobiec, gdyby w mieszkaniu znajdował się czujnik tlenku węgla. Ten gaz jest bezbarwny i bezwonny, dlatego jest bardzo niebezpieczny.

Taki czujnik tlenku węgla dostępny jest w internecie w cenie od 70-120 zł.

służby ostrzegają!

Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla czyli CO, potocznie zwany czadem w temperaturze pokojowej to bezbarwny i bezwonny gaz, nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma bardzo silne własności toksyczne.

W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla, może występować w całej kubaturze pomieszczenia.

Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę a nawet zgon – alarmuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze