Ilustracja do tekstu

Akcja policji na Górze Chrobrego. Na terenie Elbląga rozpoczęły się ferie zimowe. Jak co roku na Górze Chrobrego pojawi się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zachowania zasad bezpieczeństwa.

W najbliższą środę (24 stycznia) o godzinie 10.00 na Górze Chrobrego w Elblągu policjanci będą edukować dzieci, młodzież i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa na stoku. Mundurowi przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach.

Do służby na zorganizowanych terenach narciarskich skierowani zostali policjanci posiadający dobre umiejętności jazdy na nartach, którzy wspólnie z instruktorami narciarstwa będą prowadzić pogadanki edukacyjne. Co ważne, mundurowi będą patrolować nie tylko nartostrady, ale także ich okolice – drogi dojazdowe i parkingi.

Więcej patroli policyjnych pojawi się także w okolicach dworców kolejowych i autobusowych oraz w miejscach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W ramach przedsięwzięcia do uczestników aktywnego wypoczynku trafią kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), numery telefonów alarmowych oraz stopnie zagrożenia lawinowego.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze