Ilustracja do tekstu/fotolia

Zakład karny w Braniewie do likwidacji. Co z więźniami? Taką decyzję podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości. Więźniowie zostaną przeniesieni do innych jednostek, zaś sama placówka zostanie przekształcona w Oddział Zewnętrzny Aresztu Śledczego w Elblągu.

Do końca marca tego roku zostaną zlikwidowane Areszty Śledcze w Bartoszycach, Ostródzie i Giżycku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zdecydował również o likwidacji Zakładu Karnego w Braniewie. Osadzeni zostaną przeniesieni do innych jednostek.

Na decyzję z 12 stycznia wpłynęły głównie oszczędności. W całym kraju zlikwidowanych zostanie dwanaście Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych.

Minister sprawiedliwości zdecydował również o utworzeniu w Braniewie Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Braniewie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze