fot. Ilustracja do tekstu

Restauracja Szprota zamknięta po Kuchennych Rewolucjach. Dlaczego? Dziś w tym miejscu z powodzeniem i dobrą oceną mieszkańców Elbląga działa restauracja Oliwka, czy pobyt w tym miejscu Magdy Gessler pomógł, czy zaszkodził?

Przypomnijmy, znana restauratorka Magda Gessler ostatecnzie nie podpisała się pod rewolucją przeprowadzoną w restauracji Szprota (dawne Viki Lektiko) w Elblągu. To, co została po swoim powrocie nie spełniło jej oczekiwań.

Po dawnej Szprocie nie ma dziś w Elblągu śladu. Nowemu właścicielowi lokalu udało się odczarować to miejsce.  Można powiedzieć, że restauracja została zamknięta, zmieniono bowiem jej nazwę i szyld. Zamiast „Szproty” w Elblągu w tym miejscu działa całkiem prężnie restauracja Oliwka.

Gdzie zatem leżał problem? W opinii Magdy Gessler ale także samych mieszkańców Elbląga problem był z współwłaścicielem restauracji, który bardziej skupiał się na sobie i swoim wyglądzie niż na restauracji i to na niego spadła największa fala krytyki. Internautom nie podobało się również aroganckie zachowanie barmana.

Magda Gessler wprowadziła kotlet z dorsza w sosie tatarskim, zapiekankę Vasco da Gama z białą kiełbasą, warzywami i sosem żurkowym. Zmiana menu i wystroju lokalu jednak nie pomogła – Szprota w Elblągu upadła.

A czy Waszym zdaniem kuchenne rewolucje były w tym miejscu potrzebne?

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Źródło: Gazeta Pomorska/Express Elblag

Komentarze