fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

To już tradycja. Mieszkańcy ulicy Odlewników w Elblągu zasypani śniegiem! Pług i piaskarka to maszyny, które mieszkańcy ulicy Odlewników widzą tylko albo w telewizji albo w centrum Elbląga…

Jak każdego roku, mieszkańcy ulicy Odlewników własnym sumptem odśnieżają chodniki i ulicę, co gorsze jak w przypowieści „Nowy domek w Karkonoszach” pług śnieżny każdego dnia przejeżdżając obok ulicy Odlewników powtarza dowcip z zasypaniem drogi dojazdowej i robi to zazwyczaj, gdy mieszkańcy uporają się już z odśnieżeniem.

Udało nam się porozmawiać z najstarszą ulicą mieszkanką ulicy Odlewników, potwierdziła w rozmowie z nami, że jak długo żyje, tak pługu na swojej ulicy nie widziała, nie mówiąc już o piaskarce.

– „Płacimy takie same podatki, jak inni mieszkańcy miasta. Ale o równym traktowaniu nie ma mowy. Wjeżdżając na nasze osiedle, człowiek ma wrażenie, że właśnie opuścił Elbląg i znalazł się w jakimś zapomnianym mieście” – powiedział nam z kolei inny mieszkaniec ulicy Odlewników.

Zima ponownie zaskoczyła drogowców

Od samego rana mieszkańcy Elbląga alarmują nas, że drogowcy zaspali – „gdzie piaskarki i pługi by odśnieżyć boczne uliczki takie jak Niska,Dolna,Browarna jak zwykle zima zaskoczyła” – napisała nam Pani Marzena.

„Obrońców Pokoju, ulica kompletnie nieodśnieżona „- zgłosił nam z kolei Pan Wiesław.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze