fot. KMP Elbląg

Po naszej interwencji policja zatrzymała złodziei! Do zatrzymania złodziei doszło wczoraj, 16 stycznia w nocy.

Przypomnijmy, chodziło o zmasowane kradzieże, do których dochodziło od początku roku na działkach przy ulicy Skrzydlatej.

„W imieniu działkowiczów przy ulicy Skrzydlatej „Żwirki i Wigury”. Ktokolwiek może nam pomóc.Od Sylwestra nadmiernie co noc mamy włamania do altanek. Prosimy o udostępnienie i pomoc w tej sprawie” – napisała do nas Czytelniczka.

Wówczas skontaktowaliśmy się w tej sprawie z kom. Krzysztofem Nowackim, oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, który powiedział nam:

„Od początku sylwestra policja odnotowała 3 zgłoszenia o włamaniach do działek przy ulicy Skrzydlatej, policja w tej sprawie prowadzi czynności wyjaśniające. Wiemy, że włamań do działek przy ulicy Skrzydlatej było więcej, jednak do dnia dzisiejszego jeszcze zawiadomienie o nich nie wpłynęło.”

„Apelujemy do właścicieli działek by nie zostawiali oni na swoich działkach żadnych kosztowności, okres zimowy jest okresem wzmożonych włamań” – dodał w rozmowie z nami kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak powiadomił nas dzisiaj kom Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu wczoraj policja zatrzymała dwóch 17 latków, którzy dokonywali włamań do altanek.

„Padający w nocy śnieg nie był sprzymierzeńcem dla dwóch 17-latków. Mężczyźni wybrali się w nocy na teren ogrodów działkowych choć sami działkowcami nie byli. Gdy otworzyli już kilka altanek i zabrali z nich ich zdaniem wartościowe przedmioty, zaczęli iść w stronę ulicy Warszawskiej. Nie wiedzieli jednak, że po ich śladach podążają policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o włamaniach. Ich drogi zbiegły się 3 kilometry dalej przy ul. Wybrzeże Gdańskie”– informuje oficer prasowy.

Sytuacja miała miejsce około godziny 23.00 przy ul. Skrzydlatej. Tam policjanci przyjechali odpowiadając na zgłoszenie o dwóch podejrzanych osobach przebywających na terenie ogrodów działkowych. Okazało się wtedy że dwie osoby otworzyły kilka altanek i kradnąc z nich narzędzia ogrodnicze, młotki, siekiery, silnik do podkaszarki oraz konsolę do gier. Padający śnieg nie był sprzymierzeńcem włamywaczy. Policjanci ruszyli za sprawcami właśnie po śladach pozostawionych w śniegu i tak po około 3 kilometrach ich drogi się zeszły.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17-lat. W torbach, które mieli przy sobie znajdowały się skradzione z altanek przedmioty. Teraz wrócą one do prawowitych właścicieli a sami sprawcy resztę tak rozpoczętej nocy spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny/kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze