Nie żyje ksiądz Tomasz Browarek

„Poznaliśmy księdza jako człowieka zawsze uśmiechniętego, bardzo życzliwego, otwartego i dbającego o swój kościół i parafian w parafii w Myślicach…” – żegnają byłego proboszcza parafianie, mieszkańcy Myślic. Nie żyje ksiądz Tomasz Browarek. Kapłan zmarł 13 stycznia 2018 roku w wieku 51 lat.

Ks. Tomasz urodził się w 27 czerwca 1967 roku w Morągu, gdzie ukończył XIII Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego. W 1986 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”, w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk księdza biskupa Andrzeja Śliwińskiego, pierwszego ordynariusza diecezji elbląskiej.

Ks. Tomasz Browarek od samego początku posługi kapłańskiej, miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Swoją duszpasterską posługę jako wikariusz, rozpoczął w Parafii Przemienienia Pańskiego w Nowym Dworze Gdańskim (1992-1995). Po trzech latach posługi w Nowym Dworze Gdańskim, dekretem biskupa został przeniesiony do Elbląga. W Parafii Św. Trójcy w Elblągu (1995-1997) kontynuował posługę jako wikariusz. Przez krótki czas (1995) był także administratorem parafii w Kępkach.

W roku 1997 został mianowany przez biskupa elbląskiego na kapelana elbląskiego Hospicjum św. Jerzego. Funkcję tę wypełniał do roku 1999. Od 1998 do 2001 pomagał duszpastersko w parafii Zwierzno, a następnie został powołany na stanowisko proboszcza w Myślicach.

Jak informuje „Gość Elbląski” – ksiądz Tomasz przez 16 lat był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Myślicach (2001-2017]. Od września ubiegłego roku był rezydentem parafii Niepokalane Serce Maryi Nowy Dw. Gdański.

W 2015 roku ks. bp Jacek Jezierski nadał ks. Tomaszowi tytuł kanonika Kolegiackiej Kapituły Żuławskiej. Od 16 października 2017 roku sprawował posługę w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim.

Uroczystości żałobne odbędą się we wtorek, 16 stycznia o 18.00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Obrońców Westerplatte 22. Msza św. żałobna i uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w czwartek, 18 stycznia o 11.00 w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Morągu, ul Herdera 1. Po Mszy Świętej pogrzebowej nastąpi złożenie ciała zmarłego kapłana do grobu na Cmentarzu Komunalnym w Morągu na Durach.

  • Nie żyje ksiądz Tomasz Browarek

Komentarze