fot. policja

Policyjna bestia wkrótce wyjedzie na elbląskie ulice! Wkrótce bestia zostanie puszczona ze smyczy i będzie polować na piratów drogowych!

Mowa tu oczywiście o samochodach BMW 330i xDrive, które będą jeździły jako nieoznakowane radiowozy drogówki, pierwsze egzemplarze już trafiły do poszczególnych miast.

Jak powiedział w rozmowie z nami kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy BMW 330i xDrive  powinien trafić do elbląskiej komendy policji do marca tego roku.

Pod maską wszystkich zamówionych egzemplarzy pracują silniki 2.0 turbo o mocy 252 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Samochody mają napęd na wszystkie koła i automatyczną skrzynię biegów o ośmiu przełożeniach. Rozpędzają się do 100 km na godz. w 5,8 s. Średnie zużycie paliwa, podawane przez producenta, to 5,9 l/100 km.

Komenda Główna Policji wybrała BMW, ponieważ oferta przygotowana przez dealera Auto Fus była po prostu najkorzystniejsza. Sedany niemieckiej marki premium okazały się tańsze niż Skody Superb czy Volkswageny Passaty zgłoszone do przetargu. Flota BMW 330i xDrive kosztowała 27 mln zł.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze