fot. WOŚP Elbląg

„Leżałem na OIOM-ie, widziałem serduszka WOŚP”. Ksiądz z Elbląga o przekazaniu tacy dla WOŚP. Ks. Kazimierz Klaban, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu stał się najpopularniejszym księdzem w Polsce, choć sam uważa, że nic takiego nie zrobił.

Przypomnijmy, w zeszłą niedzielę podczas 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ksiądz Kazimierz Klaban przekazał całą sumę „tacy” wolontariuszom WOŚP obecnym na mszy świętej.

Zdjęcie trafiło do internetu, wrzucił je elbląski sztab WOŚP i się zaczęło. Znając doskonale stosunek kościoła do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy temat podjęły zarówno media lokalne jak i i ogólnopolskie.

Sam ksiądz jest zaskoczony, że jego gest wzbudził takie emocje, uważa że nic takiego nie zrobił, w wywiadzie z portalem NaTemat.pl wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na taki gest:

„Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało.

Cały czas mam je przed oczami. Na jednym aparacie, na drugim…Jak EKG robili, też serduszka były ponaklejane. Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który w danym momencie go potrzebuje. A w tamtym potrzebowałem go ja.

Gdyby nie ta aparatura być może leżałbym w szpitalu dłużej, może bym z tego nie wyszedł. Nie wiem, czy to jego zasługa, mojego zdrowia, czy daru z nieba, ale po udarach mózgu jestem dziś człowiekiem funkcjonującym. Po pierwszym byłem człowiekiem bardzo niesprawnym, a po miesiącu już odprawiałem msze.” – powiedział w rozmowie z dziennikarzem NaTemat.pl ks. Kazmierz Klaban.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze