Na zdjęciu Alicja Tomczyk/fot. Facebook

Nie żyje Alicja Tomczyk, prezes elbląskich amazonek. Pani Alicja Tomczyk zmarła wczoraj, 14 stycznia.

Pani Alicja Tomczyk Od ponad 20 lat pomagała kobietom, które zachorowały na raka piersi, sama zachorowała na raka piersi ponad 30 lat temu.

Alicja Tomczyk powołała do życia Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek, które udziela wsparcia kobietom chorym na raka piersi.

Elbląskie Stowarzyszenie Amazonek , to organizacja pozarządowa działająca na rzecz kobiet po amputacji piersi oraz w leczeniu raka piersi.

Stowarzyszenie organizuje rehabilitacje fizyczną oraz psychiczną. Oprócz tego stowarzyszenie prowadzi wspólną integrację, imprezy okolicznościowe , spotkania tematyczne , a także warsztaty psycho – onkologiczne .

Ochotniczki – wolontariuszki pomagają kobietom w pierwszych dniach choroby, w pokonywaniu trudnych przeżyć związanych z chorobą. Prowadzona jest również profilaktyka raka piersi na rzecz innych kobiet.

Amazonki w Elblągu działają od 17 lat. W roku 2006 otrzymały nagrodę – Statuetkę Prezydenta Miasta Elbląga za swoją działalność w 2005 roku.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze