Wyjątkowy gest księdza z Elbląga. Całą tacę wrzucił do puszki WOŚP!

0
2212
fot. WOŚP Elbląg

Wyjątkowy gest księdza z Elbląga. Całą tacę wrzucił do puszki WOŚP! Lokalny sztab WOŚP zapewnia, że ksiądz poinformował przed nabożeństwem, że datki, które trafią na tacę, zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. – Dziś 26 Finał WOŚP, grają z nami wszyscy – cieszył się Elbląski sztab, który pochwalił się zdjęciami z kościoła.

WOŚP pomaga i ratuje życie – mówi nam jeden z elbląskich księży

– Zdaję sobie sprawę, że księża są podzieleni co do postaci Jurka Owsiaka i inicjatyw, które podejmuje. Mimo to, nie wiem skąd takie zachowania się biorą przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, bo to akurat jest piękna inicjatywa. – mówi nam proboszcz jednej z elbląskich parafii.

– Czy musimy stawać tyłem do takich akcji tylko dlatego, że patrzymy na nią przez pryzmat człowieka – takiego czy innego – w tym przypadku przez pryzmat Pana Owsiaka? Smutne, że łatwo potrafimy oceniać innych a nie dostrzegamy tego co piękne. Ja skupiam się na efektach takich inicjatyw, a te z akcji WOŚP nie potrzebują przecież słów – wszyscy je widzą. Wszyscy, którzy byli w szpitalu. – dodaje kapłan.

– O ile wątpliwości może budzić przystanek Woodstock, to WOŚP niesie za sobą dobro. Osobiście zdaję sobie sprawę jak wiele sprzętu zakupionego przez Fundację Owsiaka jest w szpitalach, choćby elbląskich. Tym samym wiem dokładnie, że sprzęt ten ratuje ludzkie życie, a cóż cenniejszego, danego od Boga, jest od życia? Sprzęt zakupiony przez WOŚP, bardzo często ratuje życie tych bezbronnych, najmłodszych pacjentów, ale nie tylko. Tak słuszny cel, bez oceniania Jurka Owsiaka, mamy obowiązek wspierać. – zaznacz nasz rozmówca.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze