fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Największa Orkiestra Świata już gra w Elblągu! Dziś, 14 stycznia w Elblągu odbywa się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

450 wolontariuszy, 56 lokalnych sztabików, koncerty, licytacje, pokazy. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozpoczęła już granie w Elblągu.

Koordynatorem 26. Finału w Elblągu jest Bogusław Milusz, dyrektor SP 11.

– Gramy już od tygodnia, a na naszej stronie internetowej www.wosp-elblag.pl/aukcje można wylicytować najróżniejsze ciekawostki: zabawki, gry, słodycze, przedmioty okolicznościowe, upominki, gadżety, książki, koszulki, płyty, ale również usługi kosmetyczne, motoryzacyjne czy fotograficzne. Ogromną atrakcją jest także licytacja wycieczki do Gruzji i koszulek z podpisami z piłkarzy. Aukcje potrwają do poniedziałku, 15 stycznia, do godziny 10. Ogólnie, w organizację WOŚP w Elblągu jest zaangażowanych ponad 1000 osób. Zapraszamy do lokalnych sztabików i na główną scenę, która w niedzielę rozpocznie granie o godz. 13.45, a kulminacją będzie tradycyjne światełko do nieba o godz. 20 — podkreślał Bogusław Milusz, szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu.

Moc atrakcji przygotowanych zostało również w placówkach oświatowych, które bardzo mocno zaangażowały się w tegoroczny finał. W wielu z nich zbiórki na rzecz WOŚP prowadzone są już od kilku dni.

– Nie było osoby, która w tym roku odmówiłaby mi przekazania jakiegoś fantu na orkiestrę. W naszej szkole największym hitem licytacji jest lot balonem. Mamy także lot szybowcem, weekend w SPA, piękną, ręcznie wykonaną biżuterię i wiele innych niespodzianek — zaznaczyła Hanna Szuszkiewicz, dyrektor SP nr 4 w Elblągu.

Elbląskie szkoły nie tylko prowadzą zbiorki, ale również wspomagają WOŚP organizacyjnie.

Z naszym obiektywem byliśmy w Szkole Podstawowej nr 4. Wkrótce na naszych łamach materiał filmowy, wieczorem zachęcamy również zajrzeć na www.ExpressElblag.pl – zdamy relację z „Światełka do Nieba”.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze