Ilustracja do tekstu

Kradzionym samochodem przewozili kradzione elektronarzędzia.11 stycznia wieczorem malborscy policjanci zatrzymali 18 i 20-latka, którzy poruszali się skradzionym kilka godzin wcześniej osobowym volkswagenem.

20-latek pomimo posiadania zakazu sądowego jechał za kierownicą skradzionego samochodu. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w bagażniku elektronarzędzia pochodzące prawdopodobnie z kradzieży.

Śledczy przedstawili już 18 i 20-letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży. Dodatkowo 20–latek odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

11 stycznia po godz. 23-ej dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Volkswagen Passat, do której miało dojść kilka godzin wcześniej przy jednym z bloków w centrum miasta. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i ustalili, ze do kradzieży mieli przyczynić się dwaj mieszkańcy powiatu malborskiego. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych na jednej z malborskich ulic w momencie gdy jechali skradzionym autem.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że siedzący za kierownicą 20-latek, posiadał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do listopada 2020 roku. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim zawiniątko z suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli również znalezione w bagażniku elektronarzędzia pochodzące prawdopodobnie z kradzieży. Dzisiaj śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży.

20–latek dodatkowo odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Policja w Malborku

Komentarze