Ilustracja do tekstu

Poznaliśmy pierwszego kandydata na Prezydenta Elbląga! Platforma Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na Prezydenta Elbląga, jest nim Michał Missan.

Michał Missan ma 42 lata. Pracuje jako ratownik medyczny w Elbląskim Szpitalu Zespolonym oraz jako nauczyciel w szkole policealnej w Elblągu.

To pewne zaskoczenie, ponieważ w zeszłych wyborach samorządowych Platforma Obywatelska postawiła na wspólnego kandydata Witolda Wróblewskiego, który ostatecznie wygrał wybory i został Prezydentem Elbląga.

Wówczas Platforma miała większe poparcie niż w chwili obecnej. Afera reprywatyzacyjna w Warszawie, afera Amber Gold, wyrzucanie posłów z partii za odmienne zdanie ws aborcji odbija się na poparciu partii, które spada, lub stoi w martwym punkcie.

Politycy PO uważają jednak, że nie tak miała wyglądać współpraca z Prezydentem Witoldem Wróblewskim, który nie pozostawił im innego wyboru.

Choć oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone, to pewnym jest, że o reelekcję będzie ubiegał się obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, tym razem bez poparcia Platformy Obywatelskiej.

Swojego kandydata nie przedstawiło jeszcze Prawo i Sprawiedliwość, można jednak domniemywać, że w grę wchodzą tylko dwa nazwiska – Wilk oraz Pruszak.

Najbardziej oczywistym wyborem wydaje się wystawnie przez PiS Jerzego Wilka, który już raz wygrał wybory prezydenckie, oraz zdobył z okręgu elbląskiego mandat posła. Sam Jerzy Wilk w wielu wywiadach nie ukrywał, że najlepiej czuje się w Elblągu.

Wystawienie przez PO własnego kandydata na Prezydenta Elbląga może okazać się strzałem w kolano, sam przewodniczący PO w Elblągu Jerzy Wcisła w jednym z wywiadów powiedział, że Michał Missan jest słabym kandydatem na Prezydenta, wielu obserwatorów elbląskiej sceny politycznej wskazuje, że w tym rozdaniu kandydat PO nie ma najmniejszych szans na zostanie prezydentem, prognozy nie dają mu nawet szans na wejście do II tury, w której będzie się liczył obecny Prezydent Witold Wróblewski oraz kandydat PiS.

Najmniejszych szans na fotel prezydenta nie mają również tzw. ruchy obywatelskie, które zostały skompromitowane przez jednego z kandydatów na prezydenta Elbląga w poprzednich wyborach samorządowych.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze