fot. WSZ w Elblągu

Położna z Elbląga na medal! Beata Kozaczyk z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. Głosami pacjentek, które doceniły jej wyjątkowy profesjonalizm, zdobyła II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.

Po maturze planowała zostać lekarzem. Przypadek sprawił jednak, że trafiła do szkoły dla położnych. I tak już zostało. Mówi, że nigdy później nie żałowała tej decyzji. Czuje się zawodowo spełniona. Od 25 lat pracuje w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym naszego szpitala.

O swojej pracy mówi:

„Niezależnie od tego, ile porodów się już odebrało, każdy kolejny będzie wiązał się dla położnej ze stresem. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć. Przeważnie poród przebiega prawidłowo, ale bywają też komplikacje. Poród to oczywiście dla nas wielka radość. Czuję, jakby to dziecko było troszeczkę też moje. Wspaniale jest widzieć płaczącą ze szczęścia mamę, która przytula nowo narodzone dziecko. To zawsze chwyta za serce.

Obecnie nie odbieram już porodów, ale zajmuję się pacjentkami bezpośrednio po porodach i cięciach cesarskich, pomagam im rozwiązywać problemy związane z karmieniem piersią. Czasem pacjentka, na równi z opieką, potrzebuje także rozmowy i duchowego wsparcia”. – powiedziała Beata Kozaczyk.

to właśnie pacjentki, którymi opiekowała się Beata Kozaczyk, oddawały na nią swoje głosy w konkursie na wybór „Położnej na medal”. A później cieszyły się ze wspólnymi siłami osiągniętego sukcesu. Poniżej kilka z kilkudziesięciu bardzo życzliwych opinii nadesłanych na szpitalny FB:

Agnieszka Rostankowska – Gratulacje. Dwa razy była Pani przy mnie po porodach, dziękuję serdecznie.

Marta Kubik – Barrrrrrrdzo ciepło wspominam tę Panią z oddziału położniczego. Dziękuję i gratuluję.

Szweda Małgorzata – Gratulacje Pani Beato, jak najbardziej zasłużone wyróżnienie, pozdrawiam i dziękuję za nie tak dawną opiekę.

Alina Wojciechowska – Znam tę Panią, naprawdę sympatyczna. Gratulacje!

Justyna Uczciwek – Przesympatyczna kobieta i profesjonalna położna. Medal się należy!

Anna Danilewicz – Gratulacje! Miałam okazję być pod opieka Pani Beaty – super!

Karolina Butkiewicz – Gratulacje, fantastyczna położna.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze