fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Na Górze Chrobrego pojawił się śnieg. Kiedy wyciąg ruszy? W nocy, 7 stycznia pracownicy Przedsiębiorstwa Turystycznego Góra Chrobrego rozpoczęli naśnieżanie góry.

Kiedy i czy stok ruszy zależy od wielu czynników, głównym jest pogoda, z którą jak wiadomo bywa różnie i niestety w niczym nie przypomina tej zimowej.

„- Wszystko zależy od pogody, która jest kapryśna. Naszym działaniom nie sprzyja również wilgotność, która jest bardzo wysoka. Możemy niemal z pewnością powiedzieć, że w najbliższy weekend stok nie zostanie jeszcze udostępniony miłośnikom białego szaleństwa. Wszystko wskazuje na to, że zima przyjdzie, podobnie jak w poprzednich latach. Może jeszcze w styczniu, może w lutym, ale przyjdzie. Z mojego doświadczenia wynika, że co roku przez co najmniej 3 – 4 tygodnie stok jest czynny” – poinformował menadżer obiektu sportowo-rekreacyjnego Góra Chrobrego.

Wyjątkowych miejsc w Elblągu jest naprawdę mało. Jednak zimą mamy jeden z najpiękniejszych stoków narciarskich w północnej Polsce. Szkoda, że pogoda nie pozwala z niej korzystać, być może zima i W Elbląga zawita na ferie, a te przypomnijmy zaczynają się 23 stycznia.

Zdjęcia

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze