fot. Miasto Elbląg

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane! Znamy już laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2017. Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju naszego miasta.

„To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby poznać laureatów Nagród Prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Elbląga. Jak powiedział Abraham Linkoln „To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, ale jeszcze piękniej, gdy miasto może być dumne z niego”. Dziś jest właśnie ten wieczór, kiedy w sposób szczególny możemy być dumni z naszych mieszkańców i jest mi niezmiernie miło, że za chwilę będę miał przyjemność nagrodzić kolejne osoby i instytucje, z którymi na co dzień działamy na rzecz Elbląga” – mówił podczas koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane zostały w 9 kategoriach. W dziedzinie działalność oświatowa i pedagogiczna nagrodę otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1. W kategorii działalność gospodarcza laureatem został Pan Stanisław Rosnowski – założyciel firmy ELSTAR.

Za działalność na rzecz ochrony środowiska wyróżnione zostało IV Liceum Ogólnokształcące. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymały zespoły Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury. W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymała Pani doktor Mariola Turek – Stępień, Kierownik Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Szpitala Miejskiego. Laureatem w kategorii opieka społeczna została Pani Mirosława Grochalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w latach 2007 – 2017.

Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział Ziemi Elbląskiej trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka. W kategorii Inne nagrodę otrzymał Pan Bogdan Frieske, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Próchnik. Nagrodę specjalną otrzymała natomiast Pani Marta Gałuszewska zwyciężczyni 8 edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.

Koncert Noworoczny był również okazją do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące.

– „Rok 2017, który był jednocześnie rokiem jubileuszu 780-lecia Elbląga był bardzo dobrym czasem dla naszego miasta. Świadczą o tym przede wszystkim liczne sukcesy mieszkańców, odniesione praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia.

Wiele z nich znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci przyznanych nagrodach. To właśnie elblążanie swoimi dokonaniami dostarczali nam wiele radości, wzruszeń i powodów do dumy.

Galę uświetnił koncert pt. „Muzyka Świata” w wykonaniu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Janiaka.

Podczas koncertu wystąpił również Chór Dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz laureaci nagród – zespoły Szalone i Szalone Małolaty oraz Marta Gałuszewska.

Red.

Komentarze