Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane!
Społeczeństwo Wydarzenia

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane!

fot. Miasto Elbląg

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane! Znamy już laureatów Nagród Prezydenta Elbląga za rok 2017. Tradycyjnie w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności i rozwoju naszego miasta.

„To już tradycja, że w wieczór Trzech Króli spotykamy się, aby poznać laureatów Nagród Prezydenta. Od ponad ćwierć wieku otrzymują je osoby i instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Elbląga. Jak powiedział Abraham Linkoln „To piękne, gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, ale jeszcze piękniej, gdy miasto może być dumne z niego”. Dziś jest właśnie ten wieczór, kiedy w sposób szczególny możemy być dumni z naszych mieszkańców i jest mi niezmiernie miło, że za chwilę będę miał przyjemność nagrodzić kolejne osoby i instytucje, z którymi na co dzień działamy na rzecz Elbląga” – mówił podczas koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Nagrody Prezydenta za rok 2017 przyznane zostały w 9 kategoriach. W dziedzinie działalność oświatowa i pedagogiczna nagrodę otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1. W kategorii działalność gospodarcza laureatem został Pan Stanisław Rosnowski – założyciel firmy ELSTAR.

Za działalność na rzecz ochrony środowiska wyróżnione zostało IV Liceum Ogólnokształcące. W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymały zespoły Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury. W dziedzinie służba zdrowia nagrodę otrzymała Pani doktor Mariola Turek – Stępień, Kierownik Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego Szpitala Miejskiego. Laureatem w kategorii opieka społeczna została Pani Mirosława Grochalska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w latach 2007 – 2017.

Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego Oddział Ziemi Elbląskiej trafiła nagroda w kategorii sport i turystyka. W kategorii Inne nagrodę otrzymał Pan Bogdan Frieske, Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Dzielnicy Próchnik. Nagrodę specjalną otrzymała natomiast Pani Marta Gałuszewska zwyciężczyni 8 edycji telewizyjnego talent show „The Voice of Poland”.

Koncert Noworoczny był również okazją do podsumowania minionego roku i zaprezentowania planów na najbliższe miesiące.

– „Rok 2017, który był jednocześnie rokiem jubileuszu 780-lecia Elbląga był bardzo dobrym czasem dla naszego miasta. Świadczą o tym przede wszystkim liczne sukcesy mieszkańców, odniesione praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia.

Wiele z nich znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci przyznanych nagrodach. To właśnie elblążanie swoimi dokonaniami dostarczali nam wiele radości, wzruszeń i powodów do dumy.

Galę uświetnił koncert pt. „Muzyka Świata” w wykonaniu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Janiaka.

Podczas koncertu wystąpił również Chór Dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz laureaci nagród – zespoły Szalone i Szalone Małolaty oraz Marta Gałuszewska.

Red.

Reklamy

Komentarze

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.