fot. policja

Elblążanin porwał taksówkarza. Grozi mu 12 lat! 12 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Elbląga, który w Białymstoku groził 65-latkowi żądając od niego pieniędzy, a kilka godzin później skrępował i okradł 46-letniego taksówkarza.

W Sylwestra, 31 grudnia 2017 policja w Białymstoku po godzinie 10.00 otrzymała zgłoszenie o usiłowaniu rozboju na osiedlu Leśna Dolina.

Policjanci rozmowie z 65-letnim zgłaszającym ustalili, że chwilę wcześniej do jego domu przyszedł nieznany mu mężczyzna, który wyciągnął z kieszeni kurtki przedmiot przypominający broń palną i zażądał od niego pieniędzy. Pokrzywdzony zaczął krzyczeć, że idą już z pomocą jego sąsiedzi, czym spłoszył sprawcę, który uciekł.

Również tego samego dnia, około godziny 18.30, dyżurny białostockiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie o rozboju, tym razem w gminie Choroszcz. Pokrzywdzonym okazał się 46-letni taksówkarz, któremu pasażer groził przedmiotem przypominającym broń palną. Następnie sprawca skrępował pokrzywdzonego i ukradł mu 700 złotych, dokumenty, tablet oraz telefon komórkowy. 46-latek wykorzystując moment nieuwagi mężczyzny uwolnił się i uciekł z pojazdu. Wtedy sprawca odjechał jego taksówką w nieznanym kierunku.

Chwile później, podczas czynności poszukiwawczych za sprawcą, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łapach na łące w pobliżu drogi ujawnili płonącą, porzuconą taksówkę. Pokrzywdzony 46-latek wycenił swoje straty na łączną kwotę 16 tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności policjanci szybko powiązali ze sobą oba zdarzenia. Okazało się bowiem, że pasażer taksówki zamówił kurs właśnie z osiedla Leśna Dolina. Sposób działania sprawcy oraz jego rysopis podany przez pokrzywdzonych także wskazywał, że może to być ta sama osoba.

Dzięki intensywnej pracy białostockich policjantów, podejrzany już we wtorek został zatrzymany przez mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna usłyszał już zarzuty rozboju i usiłowania rozboju, do których się przyznał. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. 22-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze