fot. Bieg na 6 łap facebook

Zacznij Nowy Rok dobrym uczynkiem! Czy wiesz, że w elbląskim schronisku przebywa ponad 250 zwierząt? Możesz im pomóc i to niekoniecznie wpłacając pieniądze!

Co miesiąc grupa ludzi z Elbląga spotyka się w schronisku Otoz Animals, które znajduje się przy ulicy Królewieckiej. Stamtąd następnie każdy uczestnik zabiera swojego czworonożnego towarzysza i wspólnie w grupie wybierają się na spacer.

Dzięki temu przynajmniej cześć psów ma szansę na porządny spacer i trochę radości. A wszystko dzięki inicjatywie ogólnopolskiej pod hasłem:  „bieg na 6 łap”.

Na co dzień samotne, zamknięte w klatkach, oczekujące na nowego „Pana i „Panią” raz w miesiącu choć na chwilę czują, że są dla kogoś ważne, a to właśnie za sprawą elblążan, którzy biorą udział w akcji: „bieg na sześć łap”.

Pomysłodawcą akcji „Bieg na 6 łap” jest wolontariuszka olsztyńskiego schroniska. W domu rodzinnym Monika biegała ze swoim psem, ale gdy przeniosła się do Olsztyna poczuła się na trasie samotna. Odwiedziła więc pobliskie schronisko, żeby zabrać jakiegoś bezdomnego psa na małą przebieżkę. „Bieg na 6 Łap” zaczął się w lutym 2013 roku w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie, kiedy Monika Dąbrowska wpadła na pomysł wybiegania.

Od tamtej pory w schronisku regularnie pojawiają się osoby, które dołączyły do akcji. Schroniska zapewniają też potrzebny sprzęt, jak smycz czy rękawiczki. Do akcji dołączyło również elbląskie schronisko OTOZ Animals.

Zwierzęta są przez większość dnia zamknięte są w niewielkich klatkach, dlatego przy okazji następnego biegu wstąp do schroniska i daj psom pobiegać na świeżym powietrzu.

Na spacer można zabrać ze sobą dzieci i wybrać się na rodzinny spacer, dla dzieci taki spacer staje się atrakcyjniejszy, uczący dobrych postaw, a dla psa chwila radości.

Jak wspomnieliśmy, bieg na 6 łap odbywa się raz w miesiącu. O najbliższym spacerze na pewno Was poinformujemy na naszych łamach!

Bądź na bieżąco z biegiem na 6 łap, polub profil na Facebooku!

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze