Tym żył Elbląg w 2017! Wybraliśmy 5 naszym zdaniem najważniejszych zdarzeń, które miały miejsce w 2017 roku w Elblągu.

1. Sytuacja powodziowa

Numerem jeden naszym zdaniem jest powódź , do której doszło 18 września 2017 roku. Sytuacja powodziowa pokazała, że nasze miasto nie jest przygotowane na tak kryzysową sytuację, błędy polityków musieli jak zwykle naprawiać strażacy, policjanci oraz sami mieszkańcy Elbląga. Oby w 2018 roku i następnych latach miasto już wyciągnęło wnioski.

2. Strzelanina na Kosynierów Gdyńskich

Do strzelaniny doszło 12 kwietnia 2017 roku na Kosynierów Gdyńskich, tam mężczyzna postrzelił z broni palnej dwie osoby, jak się później okazało dwóch braci. Policja zatrzymała podejrzanego. Rafał S. przebywa w areszcie pod zarzutem usiłowania zabójstwa dwóch osób. Były to porachunki między przestępcami.

3. Pobił chłopca, został zatrzymany i skazany na 5 lat!

To wydarzenie szczególnie ważne dla nas, bowiem to my podjęliśmy interwencję w tej sprawie. Nasze ustalenia i współpraca z policją pozwoliła na szybkie złapanie bandyty.

Podejrzanemu o pobicie 11-letniego chłopca prokuratura rejonowa w Elblągu postawiła zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat dwóch, a następnie go wypuściła na wolność. Po naszej interwencji Piotr U. został ponownie zatrzymany. W międzyczasie została zmieniona kwalifikacja czynu i w maju 2017 Piotr U. został skazany przez sąd na 5 lat pozbawienia wolności.

4. Morderstwo w Parku Kajki

Do zbrodni doszło we wrześniu 2017. Nasza redakcja jako pierwsza dotarła do tej informacji, gdyby nie nasi informatorzy zbrodnia nie ujrzałaby światła dziennego.

Dramat dziewczyny swój początek miał na domowej imprezie zakrapianej alkoholem i narkotykami. 33-letnia Monika była na imprezie w mieszkaniu przy ulicy Leśmiana. Dziewczyna była na niej w towarzystwie swojego partnera – 34 letniego Michała.

Po godzinie 1.00 para zdecydowała się zakończyć imprezę i wrócić do domu. W Parku Kajki doszło najprawdopodobniej między nimi do kłótni. Powodem kłótni miało być między innymi zerwanie związku – z taką inicjatywą miała wyjść Monika. Chłopak Moniki miał wpaść w szał i brutalnie pobić dziewczynę.

Nieprzytomna dziewczyna z bardzo poważnymi obrażeniami ciała (obrzęk mózgu) trafiła do szpitala.

Policja tej samej nocy zatrzymała mężczyznę, Prokuratura Rejonowa w Elblągu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Z naszych ustaleń wynika, że w krwi dziewczyny wykryto takie środki jak: amfetamina, metaamfetamina, kokaina, ecstasy i marihuana.

Elblążanka wygrała Voice of Poland 2017!

Decyzją widzów tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce” i nagrodę główną otrzymała Marta Gałuszewska, 23-latka z Elbląga. Elblążanka dorobiła się już singla.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze