Czerwona fala wizytówką Elbląga. Zobacz film! Temat zgłosił nam Czytelnik, który nagrał materiał filmowy z przejazdu samochodem ulicą Płk Dąbka.

„Ulica płk. Dąbka, jedna z głównych miejskich arterii, po wymianie nawierzchni i przebudowie skrzyżowań. Tutaj pojęcie „zielona fala” nie istnieje. W zamian mamy czerwoną falę. Na odcinku około 2 kilometrów czerwone światło łapie nas na każdym skrzyżowaniu, czyli 6 razy (nie skręcając w prawo do CH Ogrody a jadąc dalej mamy jeszcze jedno skrzyżowanie)” – wskazuje nasz Czytelnik.

„Zamiast 2 km odcinek przejechać płynnie w ciągu 2 minut, jedziemy 5 minut, bo na każdych światłach po 30 sekund trzeba odstać” –  dodaje w rozmowie nasz Czytelnik.

Warto podkreślić, że coraz więcej kierowców rezygnuje z jazdy ulicą Płk Dąbka przez co dochodzi do korków na ulicy Robotniczej.

„Na Płk Dąbka niedawno została położona nowa nawierzchnia, pytanie dla kogo, bo ja i jak rozmawiam ze znajomymi, dopóki ktoś nie poprawi tego bubla ze sygnalizacją świetlną korzystać z ulicy Płk Dąbka nie zamierzamy” – dodał na koniec nasz Czytelnik.

Problem ze sygnalizacją świetlną w Elblągu jest szerszy niedawno w naszej publikacji wskazywaliśmy na podobny problem na ulicy Grunwaldzkiej:

„Witam, mam pytanie. Co za elbląski kretyn odpowiedzialny jest za sygnalizację świetlną. Który mądry ustalił taki czas świateł? Przed chwilą przechodziłem przez sygnalizowane przejście dla pieszych. Na grunwaldzkiej nie ma opcji, że jak ruszysz normalnie to i tak idziesz na czerwonym” – zgłaszał nam temat Pan Łukasz.

„To samo na ulicy Malborskiej w stronę centrum, bez pobiegnięcia nie da rady, co to GTA?” – dodawał ironicznie Pan Łukasz.

Film naszego Czytelnika wyślemy miejskim urzędnikom.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze