Ilustracja do tekstu

W tym roku zginęło 15 osób na elbląskich drogach. Do końca roku dzielą już na tylko dwa dni. W całym 2017 roku doszło do 15 śmiertelnych wypadków. W wypadkach zginęło 9 mężczyzn i 6 kobiet.

Ludzie, którzy ponieśli śmierć na elbląskich drogach byli w różnym wieku, najmłodsza kobieta miała 17 lat, najstarsza 80. Wśród mężczyzn najmłodszy miał 19 lat, najstarszy 68 lat.

Kazimierzowo czarnym punktem dla tirowców

Zaczęło się od wypadku w Kazimierzowie, który miał miejsce 23 stycznia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów: kobieta kierująca vw golfem jadąca w stronę Elbląga po manewrze wyprzedzania wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam, zderzyła się z samochodem ciężarowym.

Niestety mężczyzna, który kierował samochodem ciężarowym, do szpitala trafił z rozległymi obrażeniami i w stanie krytycznym. Mimo podjętej walki o życie poszkodowanego w wypadku, nie udało się go uratować. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. – mówiła nam wczoraj w rozmowie z nami Anna Kowalska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna był mieszkańcem Elbląga. Jak udało nam się ustalić mężczyzna miał żonę i trójkę dzieci. Z samochodu wyciągnęli go strażacy razem z ratownikami medycznymi.

fot. Dagmara Zielińska/nadesłane na kontakt@expresselblag.pl

Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce również w Kazimierzowie koło Elbląga. Kierowca tira zginął na miejscu. Do wypadku doszło wieczorem, 1 lutego, przed godziną 23.00.

Jak powiedzieli nam na miejscu pracujący policjanci kierowca tira jechał od strony Gdańska, w kierunku Warszawy. Na 74 kilometrze, z nieznanych przyczyn zjechał na prawe pobocze, wjechał do rowu i uderzył w barierę dźwiękową. Uderzenie było tak silne, że szoferka została zmiażdżona. Kierowca zginął na miejscu.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Ojciec z synem

Trzeci śmiertelny wypadek miał miejsce 2 marca po godzinie 16.00 na ulicy Fromborskiej tuż przed miejscowością Łęcze, 68-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Golf jechał z synem w kierunku Łęcza. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Przeżyła wypadek, zginęła pod kołami lawety

Czwarty śmiertelny wypadek miał miejsce 12 marca przed godziną 1.00 na drodze S22 doszło do śmiertelnego potrącenia młodej kobiety.

Z ustaleń policji wynika, że 34-letnia kobieta jechała samochodem osobowym marki Suzuki z Elbląga w kierunku Braniewa i z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na prawe pobocze i wjechała barierki. Następnie samochód odbiło na lewe pobocze, obracając się kilkukrotnie. Choć kobieta z wypadku wyszła cało. Zginęła chwilę później.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Tragiczny sezon dla motocyklistów w Elblągu. Zginęli sami młodzi ludzie

24 maja na Modrzewinie zginął 19-letni motocyklista, dzień później, 25 maja zginął 23-letni motocyklista. 24 maja przed godziną 21.00 na ulicy Jana Pawła II jadący 19-latek motocyklem po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. W stanie krytycznym podłączony to respiratora trafił do szpitala, tam po godzinie 22.00 zmarł. Patryk B. miał 19 lat.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

25 maja na drodze wojewódzkiej 504, na ulicy Mazurskiej doszło do kolejnego niestety śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Około godziny 14. 30 na drodze wojewódzkiej numer 503 na ulicy Mazurskiej doszło do groźnego zdarzenia, gdzie ponownie mamy udział motocyklisty. Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów, na końcu tego ciągu pojazd ciężarowy szykował się do skrętu w lewo do oczyszczalni ścieków. Kierujący motocyklem nie zdążył wyhamować i z dużą siłą zderzył się z samochodem ciężarowym. Motocyklista zmarł w szpitalu. Dawid W. miał 22 lata.

Nadesłane od Czytelnika na kontakt@expresselblag.pl

10 czerwca na ulicy Grunwaldzkiej przed Gronowem Górnym doszło do zderzenia motocyklu z samochodem osobowym. 23-letni kierowca motoroweru najechał na tył hondy civic, która kierował 20-latek. Motorower przewrócił się a w wyniku tego pasażerka jednoślada trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Dziewczyna zmarła w szpitalu.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Ucieczkę przed policją zakończyli na drzewie

12 czerwca na drodze na Łęcze doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 27-letni pasażer. Przypomnijmy, akcja swój początek miała już w Krasnym Lesie. Tam jeszcze na terenie zabudowanym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu chcieli zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli.

28-letni kierujący samochodem osobowym marki Hyundai postanowił nie zatrzymać się do kontroli i z dużą prędkością ruszył w kierunku miejscowości Łęcze.

Policja postanowiła podjąć za kierowcą pościg, gdy dotarli na miejsce zdewastowany samochód leżał już rowie. Na miejscu zginął 27-letni pasażer, podobnie jak kierowca był mieszkańcem Elbląga. Według relacji świadków : mężczyzna stracił głowę.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Tragiczny październik w Elblągu

12 października około godziny 9.00 na ulicy Mickiewicza w Elblągu. 68-letni rowerzysta jadąc chodnikiem, w kierunku al. Grunwaldzkiej, zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię. Został potrącony przez volkswagena passata, którym kierował 68-letni mężczyzna (trzeźwy).

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

14 października przed godziną 12.00 na drodze K22 na wysokości miejscowości Karczowiska Górne doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

fot. Jarosław Jaszuk

17 października doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej. „Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierujący samochodem osobowym marki Mercedes potrącił na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej 61-letnią kobietę”

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

13 listopada kierujący samochodem marki volkswagen, potrącił 57-letniego mężczyznę prowadzącego rower. Do wypadku doszło po godzinie 18 na drodze w miejscowości Zwierzno.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

22 listopada przed godziną 17.00 na drodze krajowej nr 7 na wysokości miejscowości Kazimierzowo doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety.

e wstępnych ustaleń policji wynika, że 57-letni mężczyzna jadący samochodem marki Ford Focus w kierunku Gdańska potrącił 80-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. Niestety kierowca nie zauważył pieszej, ponieważ kobieta nie posiadała żadnych elementów odblaskowych.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Tragiczny rok dla pieszych

Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, 14 grudnia po godzinie 17.00 na ulicy Odrodzenia, na wysokości poczty doszło do potrącenia 76-letniej kobiety.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 31-letni kierujący samochodem osobowym jadąc ulicą Odrodzenia w kierunku Ogólnej potrącił na przejściu dla pieszych 76-letnią kobietę, która była już na końcowym etapie przejścia dla pieszych. Policja zabrała kierowcy prawo jazdy.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Do wypadku doszło w środę około godziny 19.00 w miejscowości Młynary. Tam, 32-latek kierujący fordem focusem i jadący w kierunku Młynarskiej Woli potrącił 65-latka, który znajdował się na przejściu dla pieszych.

W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. Policjanci zbadali trzeźwość kierującego fordem. Wynik badania to 0,00 promila alkoholu w organizmie. Pieszy na odzieży nie posiadał elementów odblaskowych jednak zdarzenie miało miejsce na terenie zabudowanym, więc takiego obowiązku nie miał. To 5 śmiertelny wypadek w ciągu roku z udziałem pieszych

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze