Ilustracja do tekstu

W Elblągu został uruchomiony patrol antysmogowy! Choć na tle innych miast w Polsce Elbląg nie wypada źle pod względem czystości powietrza, to samorząd zdecydował się uruchomić patrol antysmogowy.

Wydajność energetyczna spalania nie posegregowanych śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne. Domowe kominy pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci – alarmują ekolodzy. Dotyczy to osiedli domów jednorodzinnych, ale także kamienic ogrzewanych piecami kaflowymi.

Narzędziem do walki będzie Straż Miejska, uprawnienia przyznał im Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski twierdzi, że z badań czystości powietrza wynika, że w mieście przekroczony jest tylko jeden wskaźnik – benzoapirenu, odpowiadającego za rozwój nowotworów.

Spalanie odpadów jest wykroczeniem z artykułu 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach w brzmieniu „Kto wbrew zakazowi, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu lub grzywny”, która maksymalnie może wynieść nawet 5 tyś. złotych.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze