Ilustracja do tekstu

Zostało już tylko kilka dni do złożenia wniosku. Kara może wynieść nawet 5 tysięcy złotych! Sytuacja dotyczy nawet miliona Polaków, którym pod koniec roku kończy się termin ważności dowodu osobistego.

Według danych Ministerstwa Cyfryzacji prawie milion Polaków powinno do końca 2017 r. złożyć wniosek o nowy dowód.

Brak ważnego dowodu osobistego to nie tylko problemy w urzędach, bankach i na granicy, ale także kara finansowa. Według przepisów za niedopatrzenie i brak ważnego dowodu grozi kara grzywny nawet w wysokości 5 tys. zł.

Dowód traci ważność nie tylko po upływie terminu ważności. Jego koniec przesądza też zmiana danych w nim zawartych. Czyli np. zmiana nazwiska po zawarciu związku małżeńskiego.

Już od dwóch lat wniosek o dowód osobisty można składać w dowolnym urzędzie miasta i gminy w Polsce. Na dodatek od tego roku wszystko można zrobić elektronicznie. Za wymianę dowodu osobistego nic nie płacimy.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze