6 osób straciło prawo jazdy w Elblągu podczas świąt. W sześciu przypadkach kontrole doprowadziły do zatrzymania praw jazdy, gdyż kierujący byli pod wpływem alkoholu.

Rekordzista został zatrzymany w pierwszy dzień świąt, przez patrol drogówki na ulicy Gdańskiej w Pasłęku. 61-letni kierowca citroena miał blisko 2 promile. Trafił do policyjnej celi.

Policjanci wylegitymowali 1 124 osoby. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym trafiło 36. Za fatalny stan pojazdów Zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. Nałożyli 151 mandatów i przeprowadzili 716 badań trzeźwości. Zatrzymali 4 osoby poszukiwane.

Święta w policyjnych statystykach

Policjanci podsumowali świąteczny weekend i święta pod kątem interwencji, wypadków oraz innych zdarzeń. Tych pierwszych było dokładnie 329, bowiem tyle razy policjanci wyjeżdżali w odpowiedzi na różnego rodzaju zgłoszenia. Na drogach nikt nie zginął.

Od piątku (22 grudnia) do wtorku (26 grudnia) policjanci interweniowali 329 razy. Funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego skontrolowali przez te dni łącznie 419 pojazdów.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze