Magiczny okres zapanował w Elblągu! Nadzwyczaj spokojnie przebiegają w tym roku Święta Bożego Narodzenia w Elblągu, zarówno na drogach jak i w domach.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to zazwyczaj trudny czas na drogach. Na ulicach panuje wzmożony ruch, a kierowcy mają osłabioną koncentrację, na szczęście w tym roku póki co policja w Elblągu nie odnotowała żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego.

Pracy mniej ma nie tylko drogówka, ale i policjanci z prewencji. Funkcjonariusze policji w tym okresie zdecydowanie rzadziej wzywani są do awantur domowych.

Przypomnijmy, że do dziś, 26 grudnia trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. W ramach akcji każdego dnia służbę pełni około 4 tys. policjantów ruchu drogowego, a w dni wyjazdów i dzień powrotów na drogach pojawi się jeszcze większa liczba funkcjonariuszy.

Decyzją Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji, w okresie świąteczno-noworocznym Policja zwiększyła liczbę patroli.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze