Niespokojne święta dla strażaków z Elbląga i okolic! Potwierdziły się w rzeczywistości ostrzeżenia meteorologów o silnym wietrze, dowodem na to są liczne wyjazdy straży pożarnej do powalonych drzew.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu” – ostrzegał między innymi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do powalonych drzew na drodze w ciągu ostatnich 24 godzin często jeździło między innymi OSP Łęcze. Jednak zdecydowanie gorzej klaruje się sytuacja na Pomorzu, tam z powodu silnego wiatru nadal 1,5 tysiąca odbiorców na Pomorzu nie ma prądu. Od soboty strażacy usuwają powalone drzewa i konary, które tarasują drogę. IMGW utrzymuje ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla kilku województw.

Wczoraj, 24 grudnia rano dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak podał, że na terenie 10 województw występują awarie energetyczne.

Według podanych przez niego danych większość awarii – ponad 14 tys. – dotknęło odbiorców w województwie pomorskim, 2300 w mazowieckim, 1417 w podlaskim, a 1300 w województwie zachodniopomorskim. Dostępu do prądu pozbawionych było ponadto 778 odbiorców w województwie łódzkim, 490 w warmińsko-mazurskim i 360 w wielkopolskim. Kilkadziesiąt takich przypadków odnotowano też w województwach dolnośląskim oraz kujawsko-pomorskim.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze