Na TVP2 świąteczny koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej! Wczoraj, 24 grudnia na antenie TVP2 po godzinie 15.00 odbyła się emisja koncertu Bożonarodzeniowego z udziałem EOK. Druga część tego koncertu będzie emitowana jutro, 26 grudnia o godzinie 15.35 na TVP2.

15 grudnia wnętrza kilkusetletniej Bazyliki Katedralnej w Pelplinie już po raz siedemnasty wypełniły dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Koncert Bożonarodzeniowy, organizowany przez Polpharmę dla pracowników i mieszkańców Kociewia to piękna tradycja, która dla wielu oznacza uroczysty początek świąt.

Koncert był rejestrowany przez ekipę TVP. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać najlepszych poslkich artystów. Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przywoływać będą najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, wykonywane przez artystów polskiej sceny muzycznej.

W tym roku kolędy w nowych aranżacjach zaśpiewają: światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak, Natalia Szroeder, tegoroczna reprezentantka Polski na Eurowizji Katarzyna Moś, Maciej Miecznikowski oraz zespół Pectus. Artystom towarzyszyła Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Poznański Chór Chłopięcy. Za oprawę artystyczną koncertu już po raz 11. odpowiada Janusz Stokłosa.

Od 17 lat koncerty w katedrze w Pelplinie stanowią swoisty prezent świąteczny od Polpharmy dla pracowników, partnerów oraz mieszkańców regionu. Biorą w nich udział najwybitniejsi polscy artyści. Występowali tu m.in: Ewa Farna, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem, Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki i Aga Zaryan.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze