Srogie kary za zapominalstwo. Od stycznia zapłacimy jeszcze więcej! Od stycznia 2018 roku zaczną obowiązywać wyższe stawki kary za brak wykupionego ubezpieczenia OC.

Polisa OC, z której pokrywane są szkody wyrządzone przez sprawcę wypadku, jest obowiązkowa dla każdego zarejestrowanego pojazdu. Jej brak będzie kosztowny nie tylko w przypadku stłuczki, za którą przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni.

Dotychczas kara za brak polisy OC wynosiła 4 tys. zł i rosła z roku na rok. Jeszcze 5 lat temu za brak obowiązkowego ubezpieczenia musieliśmy zapłacić 3 tys. zł. Od 1 stycznia 2018 znów trzeba liczyć się z podwyżkami. Kary wzrosną o 200 zł.

Najwyższy wymiar kary dotknie kierowców, którzy unikają opłacenia polisy OC dłużej niż 14 dni. Jeśli nasze opóźnienie wyniosło maksymalnie 3 dni, zapłacimy 840 zł (zamiast 800 jak obecnie). Okres od 4 do 14 dni będzie nas kosztował już 2100 zł (zamiast 2000 zł teraz). To stawki dotyczące właścicieli pojazdów osobowych. Kary za nieopłacenie motocykla wyniosą maksymalnie 700 zł, a za pojazd powyżej 3,5 tony nawet 6600 zł.

Warto jednak pamiętać, że unikanie opłaty za ubezpieczenie OC może bardzo łatwo wpędzić nas w długi. Rekordziści do dziś spłacają milionowe odszkodowania, za wypadki, które miały miejsce ponad 20 lat temu!

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze