Dzień świra w Elblągu. Dzień 22 grudnia w Elblągu przejdzie do historii miasta, ten dzień zapewne na długo zapamiętają służby ratunkowe ale także kierowcy.

Nie wiemy, czy to przedświąteczna gorączka, czy kierowcom w Elblągu dosypano dziś coś do porannej kawy, ale ewidentnie coś jest nie tak.

Wszystko zaczęło się dziś około godziny 11.00 od alarmu w Centrum Handlowym Ogrody. Tam w wędzarni doszło do zadymienia, na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej oraz kilka patroli policji. Służby ewakuowali budynek. Na bieżąco informowaliśmy Was o tym tutaj.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Po godzinie 12.00 doszło do serii wypadków i kolizji. Praktycznie w jednym czasie doszło do wypadku na ulicy Ogólnej i Mazurskiej. Na ulicy Ogólnej doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem, natomiast na Mazurskiej do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. O wypadku na Ogólnej przeczytacie tutaj, natomiast o Mazurskiej tutaj.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Nie minęło kilka minut od dwóch wypadków, a służby otrzymywały kolejne zgłoszenia o zdarzeniach drogowych i tak w Oleśnicy dachował samochód, a na Agrykola doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Mijały kolejne minuty, a telefon do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu był nadal najczęściej wybieranym numerem wśród kierowców.

Około godziny 14.00 kiedy wszystkie patrole policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wyjaśniały okoliczności wcześniejszych zdarzeń, do policji przyszło zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym. Na ulicy Mazurskiej z samochodu ciężarowego wypadły skrzynki piwa. Na miejsce musiała jechać policja z prewencji, która zaś mogła jedynie zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Patrol i kierowca czekali więc na drogówkę, niewykluczone, że czekają nadal.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Po godzinie 14.00 na stacji Moya przy ulicy Warszawskiej zasłabł kierowca. Na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, konieczna była również interwencja policji w celu zabezpieczenia pojazdu.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność!

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze