Sukces kryminalnych w Elblągu. Zatrzymali ponad 200 opakowań z dopalaczami!

0
1261
fot. KMP Elbląg

Sukces kryminalnych w Elblągu. Zatrzymali ponad 200 opakowań z dopalaczami! Policjanci kryminalni wspólnie z „sanepidem” skontrolowali punkt, w którym sprzedawane są środki popularnie nazywane „dopalaczami”.

Łącznie zabezpieczono do badań ponad 200 opakowań z nieznanymi substancjami oraz suszem policjanci wylegitymowali 2 osoby przebywające w sklepie.

To kolejna już kontrola sanepidu, w której bierze udział Policja, i w której zabezpieczane są substancje popularnie zwane dopalaczami.

Od początku roku przejęto ponad 3 tysiące opakowań z „produktami kolekcjonerskimi” oraz „modelarskimi”. Dodatkowo prowadzone są działania związane z legitymowaniem osób, które mogą nabywać tego rodzaju substancje.

Chodzi przede wszystkim o prewencję i zapobieganie m.in. zatruciom dopalaczami. Niezależnie od tego policjanci z prewencji kryminalnej spotykają się z uczniami w szkołach – na godzinach wychowawczych, w teatrze – po spektaklach dotykających problemy uzależnień, oraz podczas różnego rodzaju innych spotkań. Tłumacząc przy tym zagrożenia dotyczące uzależnień od narkotyków czy też właśnie dopalaczy.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Reklamy

Komentarze